BG | EN
Golf.bg
Андрю Пийч и Тодор Т. Тодоров със специалните награди на Allianz Golf Open Tournament

09 юни, 2015 17:06 На  6 и 7 юни в Пирин Голф и Кънтри Клуб се проведе един от най-престижните голф турнири в България Алианц Голф Оупън 2015. Шестото издание на турнира е от голямо значение за българския голф и всяка година подкрепя победители в лицето на най-заслужилите голфъри. Състезанието се проведе в два поредни състезателни дни на шампионското игрище Ian Woosnam. Резултатите от двата квалификационни кръга образуват крайното класиране за специалните награди, предоставени от Алианц България.

Общо 76 участници премериха сили и се състезаваха за атрактивните награди. Голфърът, грабнал първата специална награда на Алианц - едноседмична голф ваканция в голф комплекс Блексирама, бе Тодор Т. Тодоров.

Един от най-добрите голфъри - Андрю Пийч, за втора поредна година спечели една от специалните награди на Алианц. Той направи 43 Стейбълфорд точки на първи кръг и 80 удара в индивидуалното състезание.

През първия турнирен ден голфърите играха отборен формат Скрембъл, в отбори по двама играчи, където за втора поредна година водач във временното класиране стана отборът на господин Емил Томов, който тази година си партнира с господин Красимир Евлогиев, с 53 нетни Стейбълфорд точки и отборен хендикап 27. Втори в класирането станаха Христо Божиков и Тодор Т. Тодорв с 52 Стейбълфорд точки и отборен хендикап 28, а трети се нареди отборът на семейство Трифонови – Иван и Михаил, с 51 Стейбълфорд точки и отборен хендикап 17.

През втория сътстезателен ден голфърите показаха индивидуалните си умения, разделени в три дивизии от хендикапа си. Най-добрите играчи в А-дивизия, с хендикап до 12,4, играха Строукплей, а останалите две дивизии – Индивидуален Стейбълфорд. Първо място в А-дивизия с 72 удара (нетен резултат) спечели Стефани Скоканска. Втори, със 76 удара, се нареди Георги Йоцев, последван на трето място от Фабио Фурнари със 78 удара.

В B-дивизия, хендикап от 12,5 до 22,4, първи стана Дерек Фрост с 43 нетни Стейбълфорд точки, следван от Лорън Смит с 40 нетни Стейбълфорд точки, а на трето място Михаил Трифонов с 38 нетни Стейбълфорд точки, който спечели третото място и през първия състезателен ден.

В C-дивизия, хендикап от 22,5 до 54,0, първи стана Игор Стоименов с 43 нетни Стейбълфорд точки, следван от Тодор Т. Тодоров с 43 нетни Стейбълфорд точки, на трето място се нареди Румен Маневски с 42 нетни Стейбълфорд точки.

Специалната награда „Най-добър удар”  (Longest Drive) спечели Крис МакДаниел, а „Най-близо до дупката”(Nearest to the pin) спечели Тодор Т. Тодоров.

По време на официалната церемония наградите на победителите бяха връчени от Изпълнителният директор на Алианц България Холдинг Димитър Желев и председателя на изпълнителния комитет на Алианц България Холдинг Пламен Ялъмов.