BG | EN
Golf.bg
Дама спечели голф турнира „Casillero del Diablo Golf Cup” в Пирин Голф & Кънтри Клуб

18 май, 2014 14:05 „Casillero del Diablo”- вината, които направиха дебютна изява през 2013 в България на голф сцената организираха втория си голф турнир на 17 май 2014 в Пирин Голф & Кънтри Клуб.

Чилийската изба стартира своята нова голф кампания, като част от тематичното представяне през последните години и за пореден път демонстрира своето присъствие в топ световни голф събития.

През 2010 година новата визия на Casillero del Diablo се видя в различни голф турнири и публикации в масови и специализирани медии. Първата поява на бранда беше на Augusta´s Master през април, където Фил Микелсън спечели с брилянтен реузлтат.

Окрилени от идеята кръг от световните изяви на Casillero del Diablo да бъде проведен в България, домакините и спонсорите поставиха началото.

„Много се радвам за постигнатия успех днес. Голф уроците взети през изминалата седмица в академията на ПиринГолф оказаха влияние и резултатът е налице.” каза победителката сред дамите Ваня Деянова.

Над 35 играчи взеха участие в състезанието, което стартира на 17 май 2014. Сред записаните голфъри бяха представители на водещи фирми , в състезанието имаше също и международно участие.

Дамите се състезаваха в отделна дивизия и най- добре представила се дама е Ваня Деянова, която направи 43 нетни Стейбълфорд точки. Постигнатият от нея резултат е по- добър от резултата на победителя във втора дивизия сред мъжете. В дивизията на майсторите с най-добър нетен резултат от 66 удара първото място грабна Загорац Тумбовски.

Второ място зае Антон Панайотов със 71 удара, следван от миналогодишния носител на третото място във форматаТрифон Сидеров със 72 удара.

В дивизия В първи се класира Стоян Ангелов с 41 нетни Стейбълфорд точки, следван от Уорън Смит с 39 нетни Стейбълфорд точки и по-добра игра на последните 9 дупки и Костадин Зарев ( 35 точки ).

Най- дълъг удар на 8-ма дупка направи Николай Кьосев, а най- близо до флага на 6-та е Пламен Мицански- само на 120 см. от дупката.